V jedné diskusi, kterou jsem zde na Signálech vedl s jednou uživatelkou, mi napsala odbývavý komentář se smyslu "Jdi se věnovat svojí holce!". Trochu mě to překvapilo, ale díky tomu komentáři jsem si uvědomil, že na Signálech trávím trochu moc času a místo té zbytečné diskuse pod článek nebo příspěvkem (už nevím, co to vlastně bylo) jsem opravdu mohl zvednout mobil k tomu, abych zavolal Terezce nebo jí napsal milou sms.

Ale zároveň jsem si uvědomil, že když jsme s Terezkou spolu, podívám se na Signálech jen na ohlášky. Některé zobrazím, možná zareguji a jiné nechám na později a věnuji se Tess. Někdy ani to neudělám. Když jsem totiž v přítomnosti Tess ani mi nepřijde, že bych Signály nějak potřeboval nebo, že by bylo nutné je nějak hlídat a podobně. Vždyť vlastně hromada diskusí není o ničem!

Mám velký příklad ve svých přátelích, kteří po svatbě svou aktivitu na Signálech zrušili nebo omezili a to z jednoho prostého důvodu - aby se mohli věnovat tomu, co je opravdu důležité.

A tak bych přál sobě s Tess, ale i ostatním Signálníkům, zvláště té Signálnici, která mi tuto reflexi poskytla (i když jako korektní poslání do prd*le), abychom usilovali o zdravé, požehnané a šťastné vztahy a aby všechny naše partnerské, přátelské, rodinné a rodičovské vztahy byly důležitější, než cokoliv jiného (co důležité není)...